SPAUDA

"Avilys" pristato "Arklio Dominyko meilę"
2006 m. Gruodžio 8 d. 15:00
Oksana LAURUTYTĖ
landsbergisGruodžio 10-ąją (sekmadienį) 16 valandą Šiaulių lėlių teatras "Avilys" mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius kviečia į premjerą - spektaklį "Arklio Dominyko meilė".
Spektaklis-improvizacija pastatytas pagal rašytojo Vytauto V. Landsbergio sukurtą to paties pavadinimo pasaką, kupiną švelnaus humoro, nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų.Spektaklis apie meilę - Kalėdų proga

"Spektaklis labai kalėdinis, nors jame ir nėra Kalėdų Senelio. Juk Kalėdos - meilės, susitaikymo, atsinaujinimo šventė", - sako spektaklio režisierius ir "Avilio" lėlių teatro vadovas Arūnas Pakulevičius. Kaip tik dėl pagrindinės spektaklio temos - meilės - spektaklis ir bus parodytas artėjant Kalėdoms, o šiauliečiai šiemet Šiaulių filharmonijoje jį galės pamatyti tik vieną kartą - premjeros dieną. Žinoma, jis bus rodomas ir kitąmet, o šiemet su naujuoju spektakliu "Avilio" teatras keliaus po apskrities miestus, mokyklas, darželius.

Naujojo spektaklio siužetas labai neįprastas, stebinantis. Spektaklis yra apie laukinį arklį Dominyką, kuris mėgsta žaisti su varlėmis slėpynių. Dominykas pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę, bet labai ilgisi jos kvapo, todėl iškeliauja į Afriką - juk ten žydi daug rugiagėlių.

Dominyko kelionė įdomi ir sudėtinga. Jis sutinka krokodilą, kupranugarį, beždžionėlę, dramblienę Pilypavičienę ir kitokių veikėjų, išklauso jų gyvenimo istorijas, kai ko juos pamoko.

Žinoma, Dominykas grįžta į Lietuvą, nes čia vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą – Svajonė.

Pamiršta, kas yra miegas

"Mes visi esame dominykai ir kiekvienas turime savo svajonę. Mūsų svajonė - lėlių teatras", - šypsosi A. Pakulevičius.
Šiame spektaklyje gausybę personažų valdys du žmonės: pats režisierius ir aktorė Rita Kiškūnaitė. Lėles pasiuvo kuršėniškė žaislų siuvėja Jolanta Kišlienė.

Šiaulių lėlių teatras "Avilys" dirba labai produktyviai. Nuo įsikūrimo - praėjusių metų rugsėjo - pastatyti net trys spektakliai vaikams ir vienas suaugusiesiems. Iš viso per metus "Avilys" savo spektaklius rodė net 115 kartų, juos pamatė 11 tūkstančių žiūrovų.

"Spektaklius kuriame greitai", - juokiasi R. Kiškūnaitė ir pasakoja, kad tikrai nelengva nuolat važinėti po įvairius miestus rodyti spektaklius ir dar statyti naujus. Abu jie yra ir siuvėjai, ir staliai, ir scenos darbininkai - šiems reikalingiems darbuotojams išlaikyti trūksta lėšų. "Kartais pamirštam, net kas yra miegas", - išsitaria A. Pakulevičius.

Teatro įkūrėjai tikisi, kad kada nors lėlių teatras "Avilys" taps rimtu Šiaulių miesto lėlių teatru, turės savo salę, įdarbins daugiau aktorių, pagalbinių darbininkų. "Miesto valdžia tikrai mums padeda - yra skyrusi lėšų keliems spektakliams pastatyti, iš Savivaldybės nuomojamės patalpas, bet rimtam teatrui išlaikyti to maža. Tikimės, kad situacija kitąmet pagerės, nes dešimt metų tokiomis sąlygomis, kokiomis gyvename dabar, mes neišsilaikysime", - kalba "Avilio" įkūrėjai.