SPAUDA

Vytauto Landsbergio eilėraščiai vaikams
2007 m. Kovo 19 d.
Marina OSTAPENKO
Praeitas šeštadienis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai buvo ypatingas. Pirmą kartą per jos gyvavimo istoriją biblioteka buvo atidaryta šeštadienį, nes joje viešėjo europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Šįkart į susitikimą jis kvietė daugiausia vaikus, kuriems pristatė pirmą savo vaikišką eilėraščių knygutę „Čia rimtai vaikai“.

Svečią pasitiko jo knygos personažai — šūdvabalis (autoriaus toks vabalo pavadinimas visiškai neglumina) ir pelytė. Šiaulių lėlių teatro „Avilys“ vadovas ir aktorius Arūnas Pakulevičius, valdęs šūdvabalio lėlę, skaitė eilėraščius iš naujausios V. Landsbergio knygos. Pelytę Zitą vaidinusi šiaulietė taip pat citavo jai aktualias eiles: “Olandai valgo tikrą sūrį, o skyles išspjauna“.

Vytautas Landsbergis pasakojo, kad vaikiškus eilėraščius rašo jau daug metų. Anksčiau eiles kūrė, būdamas su savo vaikais, vėliau — lepindamas anūkus. Daugelio metų kūrybą — trumpus eilėraščius sudėjo į vieną knygą. Ji skiriama mokyklinio amžiaus skaitytojui, todėl pažymėta ženklu „N-10“. “Tai eilėraščiai supratingiems vaikams“, — aiškino autorius.

landsbergis
Sauliaus JANKAUSKO nuotr.

Vytautas Landsbergis šypsodamasis klausė, kaip jo eilėraščius skaitė aktorius Arūnas Pakulevičius, valdęs lėlę — šūdvabalį.
Eilėraščių veikėjai — žvėreliai, turintys įvairių žmoniškų bruožų, taip pat personažai, pažįstami vaikams iš liaudies pasakų, kitų vaikiškų knygelių — septyni ožiukai, Rudnosiukas. „Norėjau, kad eilėraščiai būtų linksmi, bet tuo pačiu skatintų vaikus galvoti“, — sakė V. Landsbergis.